1971 yılında Kırşehir’de doğmuş, ilk, orta ve lise öğrenimi Hatay’da tamamlamış, ardından 1990 yılında Gazi Üniversitesi Pazarlama bölümünden mezun olmuştur.

32 yıllık meslek hayatı süresince farklı birim/şirketlerde orta ve üst düzey yönetici olarak görev yapmış; satış, pazarlama, iş geliştirme, ekip yönetimi ve eğitimi alanlarında uzmanlık kazanmıştır. Yetkinlik alanlarında, geniş kitlelere birçok eğitim ve konferans vermiştir.

İş hayatına aktif olarak devam eden Deniz Ünlü, özel sektörün pazar liderleri arasında yer alan gıda firmasında, üst düzey yönetici pozisyonunda Türkiye satış operasyonunu yürütmektedir. İşi ve pozisyonu gereği ülkenin dört bir yanına seyahat etmiş, farklı kültürlerden pek çok insanla bir arada çalışma imkânı bulmuştur. Bu durum kendisinin şehirlere ve bölge insanına dair bilgi ve tecrübe sahibi olmasında oldukça etkili olmuştur. 

2006 yılından bugüne LÖSEV gönüllü motivasyon ekibi üyesi, 2014 yılından bugüne ise Türkiye İzcilik Federasyonu’nda izci lideri olarak görev yapan Deniz Ünlü evli ve 3 çocuk babasıdır.

Deniz Ünlü