1954 yılında Tunceli’nin Pülümür İlçesinin Sağlamtaş köyünde doğmuştur. 1961 yılında babasının öğretmen olması nedeniyle Ankara’ya yerleşmiş ve ilkokulu Yıldırım Beyazıt İlkokulu’nda, ortaokulu ise Yıldırım Beyazıt Ortaokulu’nda okumuştur. 14 yaşında Ankara Yenidoğan Halkevleri yönetiminde görev almıştır. 1972-1973 öğretim yılında Gökçeada Atatürk İlköğretmen Okulu’nda okumaya başlamış ve 1976 yılında mezun olmuştur.

İlk öğretmenlik görevine Yozgat ili Yerköy ilçesinin Kocaoğlu köyünde başlamıştır. Sonrasında Ankara Haymana ilçesi Culuk köyünde öğretmenlik yapmış ve ardından Erzincan Derebağ Köyünde askerlik görevini öğretmen olarak tamamlamıştır. Çubuk İlçesi Balıkhisar Köyü, Altındağ Nazım Akcan İlkokulu, Altındağ Telsizler İlkokulu Öğretmenliği görevlerinde bulunmuştur. Altındağ Kemal Yurtbilir Özel Eğitim Okulu Müdürlüğü yaptıktan sonra üç dönem TBMM’de milletvekili danışmanlığı yapmıştır. Bu süreçte Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde ön lisans eğitimini tamamlamıştır.

2005 yılında emekli olmuştur. Aynı yıl CHP Altındağ İlçe Başkanlığı’na üye olmuş ve sırasıyla İlçe Eğitim Sekreterliği ve İlçe Başkanlığı adayı olmuştur.

Kenan Demirel halen Ankara Altındağ Kurucu İlçe Başkanı görevini sürdürmektedir.

Kenan Demirel