Ağrı’da dünyaya gelmiştir. İlkokulu Diyadin’de, ortaokul ve lise eğitimini Ağrı’da tamamlamıştır. Siyaset bilimi ve aynı zamanda hukuk alanlarında lisans eğitimine devam etmektedir.

Lise yıllarında futbol oynamaya başlayarak amatör kümeden ayrılmıştır. Eğitim için gittiği İstanbul’da oyunculuk ve bazı tiyatro oyunlarının metin yazarlığı ile yönetmenliğini yapmıştır. Ardından Oyuncular Sendikası Üyeliği, Türkiye Sanatçı Hakları Koruma Platformu Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış ve birçok sivil toplum kuruluşunda yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP’den Ağrı Hamur İlçesi Belediye Başkan adayı olmuştur. Halen aile şirketinin yöneticiliğini sürdürmektedir.

Köy Okullarıyla Buluşma Dayanışma ve Yardımlaşma Dernek Başkanlığı, Oyuncular Sendikası Üyeliği, İlim Yayma Cemiyeti Kurucu İl Başkan Yardımcılığı, Türkiye Sanatçı Hakları Koruma Platformu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Kıbrıs Genç Siyasetçileri Topluluğu Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Muzaffer Ademi’nin “Osmanlı Döneminde Siyaset” ve Türkiye Tarihinde Siyaset” isimli kitapları bulunmaktadır.

Muzaffer Ademi